اخبار کوتاه
خانه / امنیتی نظامی / طالبان توان تصرف هرات را ندارند

طالبان توان تصرف هرات را ندارند

تلاش­های طالبان برای ناامن ساختن ولسوالی­های هرات هربار با شکست روبه­رو می­شود. نیروهای مشترک امنیتی با راه اندازی عملیات­های نظامی، حملات مخالفان مسلح دولت را پیش از انجام نقشه برآب کرده­اند. فرمانده پولیس هرات تاکید می­کند که طالبان حتی توان تصرف یک پاسگاه امنیتی در این ولایت را هم ندارند.

این مقام نظامی به گروه­های مسلح در هرات هشدار می­دهد که اگر ازجنگ و ناآرامی دست برندارند، از سوی نیروهای امنیتی کشته خواهند شد.

حمله بر مرکز ولسوالی گلران هرات هم یکی از برنامه­ی تازه طالبان بود اما نیروهای امنیتی از این حمله جلوگیری کردند. حالا فرمانده­ی پولیس هرات می­گوید، باشنده­های ولسوالی گلران برای دفاع از ولسوالی شان برضد طالبان سلاح بر می­دارند.

این مقام نظامی به باشنده­های هرات اطمینان می­دهد که نگران وضعیت امنیتی نباشند و نیروهای امنیتی توان دفع هرگونه حمله طالبان در این ولایت را دارند.

در روزهای اخیر تدابیر نیروهای امنیتی در هرات افزایش یافته­است. نیروهای مشترک امنیتی با راه­اندازی عملیات­های تصفیوی در حومه و مناطق حساس شهر، شماری از افراد مظنون به همکاری با طالبان را مقدار سلاح و مهمات بازداشت کردند. آنگونه که مسوولان امنیتی درهرات می­گویند، دامنه­ی این عملیات­ها حالا به ولسوالی­ها کشانده شده­است.

درباره مدیر

همچنان می توانید مطالعه کنید

نگران نباشید؛ مبارزه با فساد اداری همچنان ادامه دارد!

عبدالرزاق احمدی، رییس معارف هرات گفته است که مردم هرات نگران نباشند. مبارزه با فساد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.