اخبار کوتاه
خانه / اجتماعی / هراتیان از این حکومت نافرمانی خواهند کرد

هراتیان از این حکومت نافرمانی خواهند کرد

صدای اعتراض هراتیان از بهر تبعیض و سیاست­های دوگانه­ی حکومت وحدت ملی در برابر این ولایت همواره بلند بوده­ است. از سهم ندادن در اداره­ های کلیدی حکومت تا وضع مالیات کمرشکن و دید دوگانه نسبت به دیگر بخش­های کشور. حالا صدای این اعتراض­ ها در مجلس نمایندگان هم بلند شده ­است. تا جایی که نماینده ­های مردم هرات در این مجلس به حکومت هشدار می­ دهند که در صورت ادامه این رویکرد، هراتیان از حکومت مرکزی نافرمانی خواهند کرد.

در اداره­ های امنیتی کشور بیش از همه کمبود هراتی­ ها احساس می­شود. هم اکنون حتی یک هراتی هم در پست­ های بلند رتبه­ امنیتی حضور ندارد. از فرمانده­ های پولیس در ولایات گرفته تا آمران امنیت و یا هم فرمانده­ های قول اردوها و زون­های پولیس.

حتی در هرات هم پست­های بلند دولتی در دست غیر هراتی­ها است. همین مسئله هم همواره اعتراض برانگیز بوده ­است. شماری از نماینده­ های مردم هرات در مجلس نمایند­گان تاکید می­ کنند، با اینکه افراد نخبه در این ولایت وجود دارند اما حکومت آنان را از صحنه دور زده ­اند.

آنچه سیاست­های دوگانه حکومت و بی پروایی آنان به هرات خوانده می­شود همواره صدای اعتراض مردم این ولایت را به دنبال داشته ­است. از تجمع اعتراضی هزاران نفر تا اعتصاب­ کاری و بسته شدن شهر برای چند روز. اما فعالان مدنی می­ گویند، حکومت همواره به این اعتراض­ها و خواسته­ های مردم هرات بی­ توجه بوده ­است.

اما ظاهرا این­بار اعتراض نماینده­ های مردم هرات در مجلس نمایندگان جدی­تر از پیش است. این نماینده­ ها پافشاری می­ کنند که در صورت ادامه تبعیض و سهم ندادن برای مردم هرات در نظام، حکومت وحدت ملی حمایت این مردم را از دست خواهند داد.

درباره مدیر

همچنان می توانید مطالعه کنید

نگران نباشید؛ مبارزه با فساد اداری همچنان ادامه دارد!

عبدالرزاق احمدی، رییس معارف هرات گفته است که مردم هرات نگران نباشند. مبارزه با فساد ...

پاسخ دهید