اخبار کوتاه
خانه / فرهنگی و هنری / گشایش چهارمین نمایشگاه کتاب هرات

گشایش چهارمین نمایشگاه کتاب هرات

آمادگی‌ها برای برگزاری این نمایشگاه گرفته شده است. این دوره هم مانند دوره‌های پیش، روبروی اداره‌ اطلاعات و فرهنگ برگزار خواهد شد.

جاوید ضرغام آمر فرهنگ و هنر اداره‌ اطلاعات و فرهنگ هرات می‌گوید: امسال پاییز هم با همکاری ناشران این نمایشگاه راه‌اندازی خواهد شد.

او گفت: سی ناشر در این نمایشگاه شرکت خواهند کرد و در روز نخست، نزدیک به پنجاه هزار جلد کتاب به نمایش گذاشته می‌شود. نمایشگاه امسال هم برای یک‌ هفته برپا خواهد بود.

در دوره‌های پیش از این، استقبال از نمایشگاه‌های کتاب خوب بود. ده‌ها هزار جلد کتاب به نمایش گذاشته شد و همچنین به فروش رسید. امسال هم گویا قرار است تخفیف ویژه‌ به خریداران داده شود؛ ولی هنوز درباره‌ میزان تخفیف، تصمیمی گرفته نشده است.

از سوی دیگر آقای ضرغام از وزارت اطلاعات و فرهنگ کشور می‌خواهد تا در زمینه‌ رشد فرهنگ کتاب‌ خوانی برنامه‌های ویژه‌ ای داشته باشد، از جمله، گشایش نمایشگاه های بزرگ و همچنین فراخواندن ناشران دیگر کشورها. از دید او این باره به رشد اندیشه و فرهنگ یاری خواهد رساند.

امسال گویا مسوولان برنامه‌های گوناگون ادبی-فرهنگی را هم همراه با نمایشگاه کتاب در دید گرفتند.

آمر فرهنگ و هنر اداره‌ اطلاعات و فرهنگ هرات می‌گوید: قرار شده تا هر روز برنامه‌ هایی مانند، برگزاری گفتمان‌ های فرهنگی، دیدار شاعران با مردم و رونمایی از کتاب برگزار شود.

درباره مدیر

همچنان می توانید مطالعه کنید

نگران نباشید؛ مبارزه با فساد اداری همچنان ادامه دارد!

عبدالرزاق احمدی، رییس معارف هرات گفته است که مردم هرات نگران نباشند. مبارزه با فساد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.