اخبار کوتاه
خانه / سیاسی / دیدار معین وزارت امور داخله با رییس شورای ولایتی

دیدار معین وزارت امور داخله با رییس شورای ولایتی

لوی پاسوال اکرام الدین یاور معین اداری وزارت امور داخله جمهوری اسلامی افغانستان همراه با معاون اکادمی پولیس کشور ترکیه در افغانستان با حاجی کامران علیزایی رییس شورای ولایتی و جمعی از اعضای این شورا دیدار و ملاقات نمود.

در این دیدار آقای یاور در مورد نیروهای امنیتی پولیس صحبت نموده افزود:‌ هدف از سفر ما به ولایت هرات دیدار از مرکز تعلیمی پولیس در این ولایت بوده و نیز پلان داریم تا پوهنحی شبانه را برای پولیس در این اکادمی افتتاح نماییم تا پولیس ما از تحصیل باز نمانند و بعد از پایان تحصیل صاحب منصبان و پولیس در این اکادمی اساتید و شاگردان را با برای تخصص به کشور ترکیه خواهیم فرستاد.

این اکادمی به همکاری مالی و تخنیکی کشور دوست ترکیه ایجاد شده است و برای ارتقا ظرفیت پولیس بی دریغانه با ما همکاری می نمایند.

نظر به تصمیم قبلی که گرفته ایم قرار است از هر ولسوالی و حوزه های شهر افرادی را برای آموزشهای مسلکی انتخاب نمایم تا این افراد بتوانند دیگران را در مناطق خود آموزش دهند و پولیس را در این ولایت به زودترین فرصت با سلاح های پیشرفته مجهز خواهیم ساخت.

هرات یکی از جمله ولایات مهاجر پذیر از دیگر ولایات بوده که فعلا بیش از ۴ ملیون نفوس دارد اما تخصیصی که برای این ولایت داده می شود از ۳ ملیون می باشد. ما امیدواریم تا توجه جدی شما را در قسمت توزیع عادلانه مسایل داشته باشیم.

در اخیر تحفه که از سوی معاون اکادمی پولیس کشور ترکیه تهیه دیده بود برای حاجی کامران علیزایی تقدیم گردید.

درباره مدیر

همچنان می توانید مطالعه کنید

نگران نباشید؛ مبارزه با فساد اداری همچنان ادامه دارد!

عبدالرزاق احمدی، رییس معارف هرات گفته است که مردم هرات نگران نباشند. مبارزه با فساد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.