اخبار کوتاه
خانه / اجتماعی / اعتراض باشندگان هرات در مقابل ساختمان ولایت

اعتراض باشندگان هرات در مقابل ساختمان ولایت

ده ها تن از باشندگان هرات در یک تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان مقام ولایت خواهان انتقال محبوسین از زندان پلچرخی به محبس هرات شدند.

اعتراض کنندگان با مسدود نمودن سرک به روی ترافیک شعارهای ما خواستار عدم تبعیض در بین محبوسین و انتقال زندانیان به محبس هرات هستیم را سر دادند.

یک تن از معترضین می گوید: از چند سال به این سو شماری از باشندگان هرات به جرایم مختلف در محبس پلچرخی کابل تحت حبس قرار گرفته اند که تاکنون بدون محاکمه تحت حبس قرار داشته و کسی به مشکلات شان رسیدگی نمی کند.

او می گوید: اگر این محبوسین به زندان هرات منتقل شوند آنها می توانند به سادگی مراسم دادخواهی شان را پیش برده و مراحل قانونی جرم شان را مورد بررسی قرار دهند.

از طرف دیگر اصیل الدین جامی معاون والی هرات می گوید: معمولا افراد و اشخاصی که در جرایم سازمان یافته دست داشته باشند از هرات به کابل منتقل می گردند و این تصمیم از سوی مقامات مرکزی اتخاذ شده است.

با این همه معاون والی هرات می گوید در خواست اعتراض کنندگان را به کابل گزارش خواهند داد .

این در حالی است که در گذشته نیز چندین بار باشندگان ولایت غربی کشور از عدم رسیدگی به مشکلات محبسوین در زندانهای این حوزه دست به تظاهرات زده و خواستار رسیدگی به مشکلات زندانیان گردیده اند.

درباره مدیر

همچنان می توانید مطالعه کنید

نگران نباشید؛ مبارزه با فساد اداری همچنان ادامه دارد!

عبدالرزاق احمدی، رییس معارف هرات گفته است که مردم هرات نگران نباشند. مبارزه با فساد ...

پاسخ دهید