اخبار کوتاه
خانه / سیاسی / گزارش هیات اعزامی پیرامون نتایج تحقیق عقب نشینی در هرات

گزارش هیات اعزامی پیرامون نتایج تحقیق عقب نشینی در هرات

محمد محق، عضو هیات اعزامی ریاست جمهوری در باب نتایج تحقیق پیرامون عقب نشینی سرک ولایت چنین نگاشته است:

گزارش هیات موظف شامل وزیر انرژی و آب، من و والی هرات، از رویداد مربوط به کنسولگری ایران در هرات و برخی عوارض ناشی از تطبیق ماسترپلان شهری، به مقام عالی ریاست جمهوری افغانستان تقدیم گردید.

تصمیم نهایی رهبری حکومت وحدت ملی، با توجه به گزارش ارایه شده، بر این شد که شهردار هرات، آقای فرهاد نیایش، به وظیفه خود ادامه دهد.

توصیه شد کاستی هایی را که در مکانیسم تصمیم گیری، هماهنگی با ادارات حکومتی و بی توجهی به تبعات دیپلماتیک اقدامات آن ریاست وجود داشته است برطرف نماید.

همچنان تاکید شد که نیازمندی های هرات در زمینه توسعۀ شهری، طبقه بندی شده و با رویکرد تخصصی به اجرای برنامه های انکشافی اقدام شود. گفته شد که باید حدود صلاحیت های شهرداری بر اساس قانون مشخص گردد تا در آینده مشکلی از این بابت بروز نکند. به وزارت محترم امور خارجه نیز هدایت داده شد که با سفارت ایران در کابل گفتگو شود تا عقب نشینی دیوار کنسولگری تسریع یابد.

در این جلسه که وزیران محترم انرژی و آب، و شهرسازی نیز حضور داشتند رییس جمهوری افغانستان تاکید کردند که می خواهیم پنج ولایت نمونه برای توسعه شهری داشته باشیم و در این میان، هرات مستعدترین شهر افغانستان برای این کار است.

از وزارت ها و ادارات مرتبط با موضوع خواستند که همۀ تدابیر لازم برای حرکت قوی هرات در جهت توسعه را روی دست بگیرند تا یک شهر نمونه وجود داشته باشد که بتواند الگوی بازسازی و توسعه برای دیگر شهرهای کشور گردد.

اقداماتی در جهت بهبود وضعیت معارف و عرصۀ فرهنگ نیز در نظر است که از سال آینده به اجرا گذاشته خواهد شد.

درباره ادمین

همچنان می توانید مطالعه کنید

نگران نباشید؛ مبارزه با فساد اداری همچنان ادامه دارد!

عبدالرزاق احمدی، رییس معارف هرات گفته است که مردم هرات نگران نباشند. مبارزه با فساد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.