اخبار کوتاه
خانه / ویژه / دلیل هزینه برای چراغ های سولر غیرفعال در هرات چیست؟

دلیل هزینه برای چراغ های سولر غیرفعال در هرات چیست؟

جلسه نوبتی شورای ولایتی به ریاست حاجی کامران علیزایی رییس شورای ولایتی هرات و جمعی از اعضای این شورا برگزار گردید.

ابتدا جلسه با آیاتی چند از کلام الهی برگزار گردید، سپس حاجی کامران علیزایی در مورد اجندای جلسه صحبت نموده و افزود: ما برای اینکه بتوانیم مشکلات موجود را برطرف سازیم نیازمند عملکرد جدی شورای ولایتی برای رفع مشکلات هستیم.

رییس شورای ولایتی اظهار داشت: ما باید نظارت دقیق از عملکرد ادارت محلی داشته باشیم تا به مشکلات مردم و چالش های فراروی آنها رسیدگی نماییم.

به گفته وی، موضوع دیگری که باعث نگرانی مردم و شورای ولایتی شده است عدم کار درست چراغ های سولر در سطح شهر می باشد. چراغ های سولر در سطح شهر اکثرا غیر فعال بوده و استفاده درستی از آنها صورت نگرفته است، با وجود اینکه بودجه بزرگی برای ایجاد این چراغ ها در سطح شهر صورت گرفته است، باید کسانیکه در قرارداد آن سهیم بوده اند برای مردم این ولایت پاسخگو باشند.

در ادامه وکیل احمد کروخی رییس کمیته پلان های انکشافی در مورد فعالیت های این کمیته صحبت نموده و افزود: ما در طول هفته از عملکرد پلان های انکشافی اداره محلی دیدن بعمل آورده ایم و توصیه های لازم را توسط تیم تکنیکی برای بهبود کار ارایه نمودیم و نیز تلاش می نماییم تا از تمام پروژه های در حال کار در این ولایت دیدن بعمل آوریم.

آقای کروخی بیان کرد: چراغ های سولر در سطح شهر که از سوی شهرداری ایجاد گردیده است را تحت بررسی قرار داده ایم، متاسفانه ۹۰% چراغ های سولر در سطح شهر فعال نموده و مورد استفاده قرار نمی گیرد، این در حالی است که بودجه گزافی را برای ساخت این چراغ ها به مصرف رسانیده اند.

سپس حاجی محمد عسکر انوری، عضو کمیته نظارت و ارزیابی شورای ولایتی در زمینه چراغ های سولر معلومات ارایه نموده و افزود: ما در مورد چراغ های سولر در سطح شهر معلومات و اسناد کافی جمع آوری نموده ایم، بودجه گزافی برای ساخت و ایجاد این چراغ ها در سطح شهر صورت گرفته است که متاسفانه به شکل استاندارد آن ایجاد نگردیده است و به کمترین مدت از کار افتاده اند. در این مورد باید امسئولینی که در این راستا دخیل بوده اند پاسخگو باشند.

در ادامه، حاجی توریالی طاهری، معاون شورای ولایتی افزود: نظر به شکایاتی که از سوی مردم به این شورا شده است ما باید با جدیت کامل این موضوع را مورد پیگیری قرار دهیم تا مردم در این رابطه آگاهی کامل داشته باشند و کسانیکه در این راستا سهل انگاری کرده اند به مراجعه عدلی و قضایی معرفی گردد. سپس هریک از اعضای حاضر در جلسه در این مورد صحبت نموده و خواهان جدیت کامل شورا برای بررسی این موضوع شدند.

در ادامه حاجی کامران علیزایی رییس شورای ولایتی در مورد شکایاتی که از سوی مردم بخاطر گرفتاری افراد بی گناه از سوی نیروهای امنیتی شده است افزود: طی جلسات متعددی که ما در شورای ولایتی داشتیم مردم از عملکرد نیروهای امنیتی شاکی بوده و خواهان توجه شورای ولایتی به این موضوع شدند. ما امیدواریم تا در این زمینه نیروهای امنیتی ما توجه نموده و از دستگیری افراد بی گناه مطابق به قانون اساسی کشور جلوگیری بعمل آورد تا جلو نارضایتی مردم گرفته شود.

در اخیر جلسه، فیصله بر این شد تا هیاتی برای بررسی ایجاد چراغ های سولر توسط قرار دادی ها در سطح شهر تشکیل شود تا موضوع را بصورت دقیق بررسی نموده و گزارش آن را به شورای ولایتی ارایه نمایند تا در این مورد تصمیم جدی از سوی شورای ولایتی صورت گیرد.

در اخیر جلسه با دعاییه ای توسط جهانتاب طاهری رییس کمیته حمایت از خانواده شورای ولایتی اختتام گردید.

درباره ادمین

همچنان می توانید مطالعه کنید

نگران نباشید؛ مبارزه با فساد اداری همچنان ادامه دارد!

عبدالرزاق احمدی، رییس معارف هرات گفته است که مردم هرات نگران نباشند. مبارزه با فساد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.