اخبار کوتاه
خانه / ویژه / شورای ولایتی، نماد مردم سالاری است

شورای ولایتی، نماد مردم سالاری است

جلسه نوبتی شورای ولایتی به ریاست حاجی کامران علیزایی رییس شورای ولایتی و اعضای شورا برگزار گردد.

ابتدا جلسه با آیاتی چند از کلام الهی توسط داکتر مهدی حدید رییس کمیته امنیتی و امور ولسوالی ها شورای ولایتی برگزار گردید.

سپس حاجی کامران علیزایی در مورد اجندا جلسه صحبت نموده، افزود: ما برای اینکه بتوانیم مشکلات موجود را برطرف سازیم نیازمند عملکرد جدی شورای ولایتی برای رفع مشکلات هستیم. ما باید نظارت دقیق از عملکرد ادارات محلی داشته تا به مشکلات مردم و چالش های فراروی آنها رسیدگی نماییم. موضوع تانکرهای تیل بی کیفیت که چندی قبل وارد این ولایت گردیده است باید نتیجه آن از سوی مقام ولایت و ریاست دادستانی ولایت هرات برای مردم اعلام گردد تا مردم از روند رسیدگی به این موضوع آگاهی حاصل نمایند.

در ادامه، عبدالرحمان مرادی عضو کمیته نظارت و ارزیابی شورای ولایتی اظهار داشت: شورای ولایتی نماد مردم سالاری بوده و به خواسته های مشروع مردم پاسخ ارایه می نماید. ما خرسندیم از اینکه توانسته ایم در طول این مدت فعالیت های مفیدی را برای مردم و جامعه خود انجام دهیم و رضایتمندی مردم را کسب نماییم.

سپس داکتر مهدی حدید، رییس کمیته امنیتی شورای ولایتی در مورد مسایل امنیتی صحبت نموده گفت: بطور متواتر در جلسات امنیتی فرماندهی امنیه اشتراک نموده ایم و مشوره های لازم را جهت حفظ امنیت ارایه نمودیم. در این مدت تلاش نمودیم تا مشکلات و چالش های جدی فراروی تامین امنیت را شناسایی نماییم و با ارگانهای امنیتی به اشتراک بگذاریم تا در راستای رفع این مشکلات اقدام نمایند. تلاش نموده ایم تا هماهنگی های جامعه ای را با مسوولان امنیتی داشته باشیم تا در راستای تامین امنیت گام مثمری برداشته باشیم.

وکیل احمد کروخی، رییس کمیته پلان های انکشافی شورای ولایتی در زمینه فعالیت های این کمیته صحبت نموده افزود: بند پاشتان یکی از زیربنا های اساسی و مثمر برای جامعه می باشد بند پاشتان قرار بود که امسال به بهربرداری گذاشته شود که متاسفانه تا بحال ۲۰% کار آن پیش نرفته است، در این مورد باید مقام ولایت به مردم پاسخگو باشد تا مردم از عدم اجرای کار این پروژه آگاهی حاصل نمایند.

در ادامه غلام حبیب هاشمی، رییس کمیته سمع شکایات شورای ولایتی در زمینه فعالیت های این اداره صحبت نموده بیان کرد: ما روزانه نظر به شکایاتی که از سوی مردم به این کمیته مراجعه می شود رسیدگی می نماییم و در صورت ضرورت به مراجع مربوطه اش معرفی می نماییم.

آقای هاشمی گفت: موضوع دیگری که باعث نگرانی مردم شده است، ریگ برداری از بستر رودخانه واقع در دهانه کمرکلاغ می باشد که این ریگ برداری بدون پلان و نقشه می باشد. این کار می تواند محیط زیست را تخریب کند و مسیر آب را تغییر دهد و موجب تخریب خانه های مردم در آینده گردد. ما باید این موضوع را بطور جدی پیگیری نماییم، فیصله بر این شد تا هیاتی متشکل از اعضای شورای ولایتی همراه با کارشناسان بخش موضوع را بررسی نمایند و متخلفان را به مراجع عدلی و قضایی معرفی نمایند.

داکتر نور احمد حیدری در مورد صدور ویزا از سوی کنسولگری پاکستان صحبت نموده افزود: در این اواخر مردم از صدور ویزای این کشور شکایات نموده اند. این کنسولگری برای صدور اخذ هر نوع ویزا موضوع تصدیق از سوی صحت عامه را مطرح نموده است که این کار مدت زمان زیادی را برای اخذ ویزا دربر می گیرد و مردم را نگران ساخته است.

سپس نجیب الله محبی، عضو کمیته نظارت و ارزیابی شورای ولایتی، در مورد اخذ امتحانات از سوی مقام ولایت صحبت نموده گفت: باید برای اخذ امتخانات از سوی کمیته برگزاری امتحانات بانک اطلاعاتی ساخته شده و تمام معیارهای اخذ امتحانات مدنظر گرفته شود تا در صورت شکایت متقاضیان و یا کسب معلومات معیارهای استاندارد برای پاسخگوی وجود داشته باشد.

در ادامه، آقای صالحی عضو کمیته پلان های انکشافی و عبدالرسول جمشیدی عضو این کمیته مورد فعالیت های انجام شده صحبت نموده افزودند: ما تلاش نموده ایم تا به مشکلات مردم از طریق ارگانهای زیربط رسیدگی نمایم و رضایتمندیشان را کسب نمایم. امیدواریم تا اداره محلی بر مشکلاتی که مردم با آن مواجع هستند توجه نماید.

در اخیر در پایان جلسه با دعائیه ای توسط عبدالرحیم صالحی عضو کمیته پلان های انکشافی شورای ولایتی اختتام یافت.

درباره ادمین

همچنان می توانید مطالعه کنید

نگران نباشید؛ مبارزه با فساد اداری همچنان ادامه دارد!

عبدالرزاق احمدی، رییس معارف هرات گفته است که مردم هرات نگران نباشند. مبارزه با فساد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.