اخبار کوتاه
خانه / ویژه / اولین اتصال زمینی کشورمان به خطوط راه آهن اروپا

اولین اتصال زمینی کشورمان به خطوط راه آهن اروپا

ایتالیا چهل میلیون یورو را بخاطر تکمیل فاز چهارم خط آهن هرات اختصاص داده است.

لوچینو پیزوتی، سفیرایتالیا در کابل که به ولایت هرات سفر نموده است، در دیدار با محمد آصف رحیمی، والی هرات با اعلام این خبر گفت: بدین ترتیب مجموع کمک های وعده داده شده کشورش بخاطر احداث خط آهن هرات_خواف به هفتاد میلیون یورو می رسد.

قرار است قرارداد این همکاری مالی بزودی میان وزرای خارجه ایتالیا و مالیه کشورمان در کابل به امضا برسد.

قابل ذکر است که کشور ایتالیا پیش از این اعطای سی میلیون یورو بخاطر احداث خط آهن هرات را وعده داده بود.

قرار است بسته کمکی جدید کشور ایتالیا بیشتر روی نظارت از پروژه و مصوونیت خط آهن به مصرف برسد.

خط آهن هرات_خواف که از چند سال بدین سو در دست احداث است، بدلیل نبود بودجه و منابع مالی کار آن به کندی به پیش می رود. قرار است با استفاده از بسته کمکی جدید کشور ایتالیا این پروژه زیربنایی تکمیل گردد و برای نخستین بار کشورمان به خطوط راه آهن اروپا متصل شود.

محمد آصف رحیمی از اعلام همکاری کشور ایتالیا بخاطر تکمیل این پروژه زیربنایی قدردانی نمود و تاکید کرد که با احداث خط آهن وضعیت اقتصادی و صنعتی ولایت هرات دگرگون خواهد شد.

این درحالی است که کشور ایتالیا در بخش انکشاف میدان هوایی نیز همکاری دارد و در حال حاضر، روند آموزش و تربیه کادر فنی میدان هوایی با کمک مربیان ایتالیایی جریان دارد.

لوچینو پیزوتی که دوره ماموریتش در افغانستان به پایان رسیده است در این دیدار، همچنان علاقمندی تجار و فعالان اقتصادی کشورش را بخاطر سرمایه گذاری در بخش های صنعت و اقتصاد ولایت هرات ابراز داشت.

از سوی دیگر، عبدالغفار جمشیدی، معاون ریاست خارجه که در این دیدار حضور داشت، از اعلام بسته کمکی جدید ایتالیا استقبال نمود و تاکید کرد که تلاش ها بخاطر تکمیل مراحل اول و دوم خط آهن در داخل خاک ایران نیز جریان دارد.

درباره ادمین

همچنان می توانید مطالعه کنید

نگران نباشید؛ مبارزه با فساد اداری همچنان ادامه دارد!

عبدالرزاق احمدی، رییس معارف هرات گفته است که مردم هرات نگران نباشند. مبارزه با فساد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.