اخبار کوتاه
خانه / اقتصادی / تمایل ایتالیا برای ادامه همکاری ها با هرات

تمایل ایتالیا برای ادامه همکاری ها با هرات

پاولو چین تی لونی، وزیر خارجه ایتالیا در سفر به ولایت هرات، بسته کمکی جدید آن کشور به ارزش نود و دو میلیون یورو را اعلام کرد.

پاولو چین تی لونی که به ولایت هرات سفر نموده است، در یک نشست خبری مشترک با محمد‌ آصف رحیمی والی هرات، اعلام کرد که از این بسته کمکی درجهت تکمیل خط آهن و قیرریزی جاده هرات – چشت شریف استفاده خواهد شد.

وزیر خارجه ایتالیا که در جریان این سفر از مرکز شهر هرات نیز بازدید نموده است، گفت: سرمایه گذاری های کشورش در بخش های امنیت، صحت، معارف و فرهنگی ولایت هرات از اهمیت ویژه برخوردار است و آینده خوبی را نوید می دهد.

او گفت: در کابل موافقت نامه ای به ارزش نود و دو میلیون دالر به امضا می رسد که این مبلغ در جهت قیرریزی جاده هرات- چشت و خط آهن به مصرف می رسد.

آقای پاولو، وزیر خارجه ایتالیا تاکید نمود که کشورش متعهد به ادامه همکاری در بخش بازسازی بخصوص در عرصه های منابع بشری و عمرانی است.

آقای پاولو گفت: کشور ایتالیا مصمم است در تمام ساحات بخصوص در بخش های اقتصادی بیشتر حضور داشته باشد و سرمایه گذاری کند.

وزیر خارجه ایتالیا شرایط استراتژیک ولایت هرات بعد از رفع تحریم ها بر ایران را حایز اهمیت خواند و تاکید نمود که تلاش ها بخاطر تقویت جایگاه ترانزیتی هرات افزایش خواهد یافت.
آقای رحیمی نیز از سفر وزیر خارجه ایتالیا استقبال نمود و گفت: ادامه همکاری ایتالیا، امید به آینده را تقویت می کند.

والی هرات افزود: رفع تحریم های جهانی از ایران ما را امیدوار به تقویت روابط ترانزیتی در منطقه نموده است و اشتراک ایتالیا در تکمیل خط آهن هرات، سرآغاز همکاری های سه جانبه بین ایران، افغانستان و ایتالیا خواهد بود.

وی اظهار امیدواری نمود تا این همکاری ها تقویت شود زیرا چنین همکاری هایی به نفع منطقه و جهان خواهد بود.

درباره ادمین

همچنان می توانید مطالعه کنید

نگران نباشید؛ مبارزه با فساد اداری همچنان ادامه دارد!

عبدالرزاق احمدی، رییس معارف هرات گفته است که مردم هرات نگران نباشند. مبارزه با فساد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.