اخبار کوتاه
خانه / ویژه / تلاش کنیم همانند سابق، هراتی زیبا داشته باشیم

تلاش کنیم همانند سابق، هراتی زیبا داشته باشیم

محفل غرس نهال در پارک تفریحی صلح واقع پشتون پل برگزار گردید.

این محفل با حضور محمد آصف رحیمی مقام ولایت هرات، نصیر احمد فضلی رییس حفاظت محیط زیست، انجینیر عبدالصبور رحمانی رییس زراعت، آّبیاری و مالداری، غلام غوث نیکبین معاون شهرداری هرات، روسای دوایر دولتی، غلام حبیب هاشمی نماینده مردم در شورای ولایتی، اراکین دولتی، وکلای گذر، متنفذان، ریش سفیدان، پرسونل تنظیف شهرداری و رسانه های صوتی و تصویری شرکت داشتند.

آقای فضلی با بیان اینکه باید هر فرد بالغ خانواده سه نهال بکارد، یکی برای هرات، یکی برای خودش و یکی هم برای فامیل اش، سخنرانی خویش را شروع نمود.

رییس حفاظت محیط زیست اظهار داشت که ما باید نه تنها در غرس نهال کمال همت نماییم، بلکه در حفاظت و آبیاری آن نیز باید سهیم باشیم. اگر می خواهیم هرات زیبا و عاری از هر نوع آلودگی داشته باشیم پس باید همانند سابق، هرات را سرسبز و زبانزد افغانستان نماییم تا به نام شهر ناجوها مسما باشد.

به گفته وی، ماه دلو و حوت که بنام فصل سبز یاد می شود بهترین موقع برای نهال شانی محسوب می شود و چه خوب است تا همه ما زن و مرد، پیر و جوان با ادای مسوولیت خویش سعی به نهال شانی و حفظ و مراقبت آن نماییم.

آقای فضلی، رییس حفاظت محیط زیست افزود: هر نهالی که بالغ گردد می تواند اکسیژن ۳ تا ۵ تن را تامین کند. از گرد و غبار جلوگیری کند. باعث می شود تا زمستان گرمتر و تابستان سردتر نسبت به مناطقی که فضای سبز ندارد داشته باشیم. درخت هیچ ضرری ندارد و بدون چون و چرا به ما فایده می رساند؛ پس تا وقت است بیایید نهال بنشانیم و فضای خانه، دوکان و ماحول خویش را سرسبز نماییم.

در ادامه، هر یک مقام ولایت هرات، معاون شهرداری، رییس زراعت، آقای هاشمی نماینده مردم در شورای ولایتی به ابراز سخن پرداختند و از اهمیت نهال سخن فرمودند.

سپس به منظور نهادینه ساختن فرهنگ ارزشمند نهال شانی اقدام به غرس نهال در پارک تفریحی صلح نمودند.

درباره ادمین

همچنان می توانید مطالعه کنید

نگران نباشید؛ مبارزه با فساد اداری همچنان ادامه دارد!

عبدالرزاق احمدی، رییس معارف هرات گفته است که مردم هرات نگران نباشند. مبارزه با فساد ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.