اخبار کوتاه
خانه / اجتماعی / قطع دست و پای جوانی در هرات بدون هیچ جرمی توسط طالبان!

قطع دست و پای جوانی در هرات بدون هیچ جرمی توسط طالبان!

طالبان یک جوان ۱۵ ساله را در ولسوالی اوبه ولایت هرات به اتهام سرقت محاکمه صحرایی کرده و دست راست و پای چپ اش را قطع کرده اند. گفته می‌شود که این جوان بیش از دو ماه در دست طالبان اسیر بوده و قطع دست و پای این فرد با هدف قدرت‌نمایی طالبان صورت گرفته است.

شیرآقا الکوزی، فرمانده امنیه ولسوالی اوبه ولایت هرات گفت که این محکمه صحرایی از سوی ملاغوث الدین یک تن از فرماندهان محلی طالبان برگزار شده است.

غلام فاروق، قربانی این محاکمه صحرایی طالبان، جهت تداوی به شفاخانه حوزوی هرات منتقل شده است. او در حالی که اشک از چشمانش سرازیر بود، گفت: بدون این که جرمی را مرتکب شده باشد، دست و پایش را قطع نمودند.

غلام فاروق افزود که طالبان او را به اتهام سرقت دستگیر کرده و حدودا ۷۰ روز در قید آنها قرار داشت که سرانجام به اساس فیصله محکمه صحرایی در منطقه “لوکه سنگ” ولسوالی اوبه بعد از تزریق مواد بی حس کننده دست و پایش را قطع کردند.

برادر غلام فاروق در حالی که اشک از چشمان اش جاری بود، گفت برادرش یک سال است که نامزد شده و تا به حال پدر و مادرش از وقوع این حادثه اطلاع نیافته اند. وی از دولت خواست تا به وضعیت برادرش رسیدگی شود.

داکتر عزیز الرحمن جامی، مسوول بخش عاجل شفاخانه حوزوی هرات گفت که این فرد از وضعیت روحی مناسبی برخوردار نمی باشد.

طالبان تا به حال در این زمینه اظهار نظری نکرده اند.

درباره ادمین

همچنان می توانید مطالعه کنید

داکتر کاخ سفید: حال ترامپ خیلی خوب است

روسای جمهور آمریکا به طور معمول سالانه یک سری آزمایشات پزشکی انجام می‌دهند. داکتر رونی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.