اخبار کوتاه
خانه / ویژه / برگزاری مسابقه اسب سواری در میدان سوارکاری هرات

برگزاری مسابقه اسب سواری در میدان سوارکاری هرات

مسابقه اسب سواری با حضور رییس شورای ولایتی، رییس ورزشی ولایت هرات، ورزشکاران و سوارکاران و جمع کثیری از اهالی ولایت هرات در میدان سوارکاری هرات برگزار شد.

در این مسابقه که تعداد کثیری از باشندگان شهر هرات حضور به هم رسانده بودند، رییس شورای ولایتی به منظور تشویق و ترغیب ورزشکاران به ویژه سوارکاران ولایت هرات اشتراک نموده و برگزاری همچو مسابقه ها را در رشد و غنای رشته ورزشی سوارکاری یک گام مثبت و این ورزش را یکی از سرگرمی های سالم و ارزنده تلقی نمود.

رییس شورا گفت: ما خواهان رشد و توسعۀ تمام رشته های ورزشی در ولایت هرات هستیم؛ از جمله ورزش اسب سواری که یک ورزش عنعنوی و سنتی کشور عزیز ما است، چون در ولایت هرات تفریگاه زیاد وجود ندارد که مردم بتوانند در روزهای رخصتی و جمعه ها به تفریح بپردازند.

به گفته وی، این ورزش یکی از سرگرمی های سالم و خوب برای هموطنان ما در فصل های زمستان و بهار می باشد که می توانند مردم شریف ولایت هرات در روزهای رخصتی و جمعه ها از ورزش اسب سواری به عنوان یک تفریح سالم در میدان سوارکاری بهره مند گردند.

مسابقه در فضای آرام و مملو از صمیمت برگزار و سر انجام با این نتایج اختتام پذیرفت: در مسیر ۲۵۰۰ میتر؛ اسب حاجی بشیراحمد احراری رییس نمایندگی فدراسیون سوارکاری ولایت هرات، به سوار کاری بصیراحمد مقام نخست مسابقه و اسب حاجی کامران علیزایی رییس شورای ولایتی هرات به سوارکاری شیر احمد، مقام دوم این مسابقه را کسب نمود.

در مسیر ۱۵۰۰ میتر اسب حاجی صوفی عبدالجبار طوفان به سوار کاری بصیر احمد مقام اول و اسب حاجی معروف خان به سوار کاری جمعه خان مقام دوم را به دست آوردند.

درباره ادمین

همچنان می توانید مطالعه کنید

داکتر کاخ سفید: حال ترامپ خیلی خوب است

روسای جمهور آمریکا به طور معمول سالانه یک سری آزمایشات پزشکی انجام می‌دهند. داکتر رونی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.