اخبار کوتاه
خانه / ویژه / افتتاح برنامه میثاق شهروندی در ریاست شهرداری هرات

افتتاح برنامه میثاق شهروندی در ریاست شهرداری هرات

برنامه میثاق شهروندی یا همبستگی ملی شهری در سالن کنفرانس‌های ریاست شهرداری هرات با حضور انجینیر فرهاد نیایش شهردار هرات، روسای ادارات دولتی، مسوولان برنامه میثاق شهروندی و خبرنگاران بطور رسمی افتتاح گردید.

برنامه میثاق شهروندی به ابتکار داکتر محمد اشرف غنی رییس‌جمهور افغانستان راه‌اندازی شده و هدف از آن ساخت زیربناهای شهری، رسیدن به خودکفایی شهری، توسعه شهرها و دهات، عرضه خدمات مطلوب و اساس گذاری حکومت‌داری خوب در کشور است که ریاست شهرداری هرات این برنامه را در سطح هرات انجام خواهد داد.

در این میان، آقای نیایش گفت: از آنجایی که بسیاری از شهرها و دهات کشور از پیشرفت و توسعه عقب مانده‌اند، از رییس جمهور کشور می خواهیم تا این برنامه پایه‌گذاری شود تا تمامی ساحات کشور به رشد و پیشرفت برسد.

شهردار هرات افزود: با اجرایی شدن برنامه همبستگی ملی شهری، هرات را به نمونه پیشرفت شهری در کل افغانستان مبدل می‌کنیم و به مشکلات شهری پایان می‌دهیم.

در همین حال، محمد عالم فیضی هماهنگ‌کننده برنامه میثاق شهروندی در ولایت هرات بیان کرد: این برنامه در هفت مرحله، مشارکت مردمی، انتخابات شوراها، تحلیل منابع موجود محلات و تحلیل فقر محلی، تشکیل کمیته‌های فرعی در شوراها، ساخت شوراهای محلات، انتخاب پروژه‌های انکشافی و تطبیق آن‌ها و نظارت و ارزیابی کل پروژه‌ها اجرا می‌شود.

به گفته آقای فیضی، امید می‌رود که مردم و دولت افغانستان با اجرایی شدن برنامه میثاق شهروندی به مشارکت همگانی رسیده، فرهنگ اصلاح اجتماعی بنیان گذاری شود، خدمات اساسی زیربنایی و معیاری بهبود یافته و رضایت مردم افغانستان را در قبال داشته باشد.

در همین حال، شماری از شهروندان هرات که در این برنامه حضور داشتند، از چگونگی انجام این برنامه استقبال نموده و وعده هرگونه همکاری با اداره شهرداری هرات را داده اند.

درباره ادمین

همچنان می توانید مطالعه کنید

بیش از ۹۵ درصد کوچ نشین ها در هرات تذکره تابعیت ندارند!

عبدالرسول بشرمل، رییس کوچی‌های ولایت هرات اظهار داشت: ۹۰ درصد آقایان و ۱۰۰ درصد خانم‌ها ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.