اخبار کوتاه
خانه / ویژه / ۱۷ کشته و زخمی در انفجار بمبی در هرات

۱۷ کشته و زخمی در انفجار بمبی در هرات

مقامات در ولایت هرات از کشته شدن ۱۰ غیرنظامی و زخمی شدن هفت تن دیگر در نتیجه انفجار بمب کنار جاده خبر دادند. دو سرباز نیروهای امنیتی نیز در نتیجه کمین طالبان کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

مقام های محلی در ولایت هرات می گویند این حادثه حوالی صبح امروز در کوتل شیرزاد در ۶۰ کیلومتری ولسوالی ادرسکن هرات صورت گرفته است.

لعل محمد عمرزی ولسوال ادرسکن هرات به دویچه وله گفت این حادثه صبح روز جمعه زمانی رخ داد که موتر مسافربری مینی بس حامل این افراد در منطقه “کوتل شیرزاد” با بمب کارگذاری شده کنار جاده برخورد کرد.

وی افزود: در این واقعه ۱۰ تن غیرنظامیان کشته و هفت تن دیگرشان زخمی شدند که میان کشته شده گان زنان و اطفال نیز شامل هستند.

عمرزی اضافه کرد که این ماین به تازه گی از سوی طالبان جهت هدف قرار دادن وسایط نظامی در آن ساحه کارگذاری شده بود.

اما عبدالاحد ولی زاده سخنگوی فرماندهی پولیس هرات به دویچه وله گفت بنابر اطلاعات اولیه پولیس از محل رویداد، در نتیجه این انفجار پنج فرد ملکی کشته و شش تن دیگر به شمول یک زن و یک کودک زخمی شده اند.

وی گفت این رویداد در برف آبه در قریه داشک ولسوالی ادرسکن رخ داده و به احتمال زیاد شمار تلفات افزایش یافته است.

سخنگوی پولیس گفت که روز قبل قطار نیروهای امنیتی در منطقه “کوتل شیرزاد” این ولسوالی و در حوالی محل انفجار با کمین شورشیان طالب برخورد که در نتیجه درگیری متقابل دو سرباز نیروهای امنیتی کشته و سه تن دیگرشان زخمی شدند.

والسوال ادرسکن نیز تایید کرد که این حمله بالای کاروان نیروهای پولیس و اردوی ملی صورت گرفته است و در نتیجه سه تن از سربازان قطعه خاص پولیس کشته و چهار تن از سربازان اردوی ملی زخمی شده اند.

مقام های امنیتی در ولایت هرات می گویند در این نبرد طالبان نیز متقبل تلفات سنگین شدند که بررسی در زمینه به دست آوردن آمار تلفات شان جریان دارد.

درباره ادمین

همچنان می توانید مطالعه کنید

داکتر کاخ سفید: حال ترامپ خیلی خوب است

روسای جمهور آمریکا به طور معمول سالانه یک سری آزمایشات پزشکی انجام می‌دهند. داکتر رونی ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.