اخبار کوتاه
خانه / ویژه / حکومت وحدت ملی، توانایی رهبری کشور را ندارد

حکومت وحدت ملی، توانایی رهبری کشور را ندارد

محمد اسماعیل خان، عضو شورای رهبری جمعیت اسلامی در یک نشست خبری در هرات گفت که حکومت وحدت ملی توانایی مدیرت مسایل ملی را ندارد و جامعه جهانی باید به پشتیبانی مالی اش از این حکومت پایان دهد.

آقای خان می‌گوید که حکومت وحدت ملی توانایی رهبری کشور را ندارد و برای پایان دادن به بحران کنونی، باید انتخابات زود هنگام و یا مجلس بزگان برگزارشود.

این فرمانده پیشین جهادی از کشورهای کمک کننده افغانستان به ویژه از آمریکا خواست که به کمک هایشان به این حکومت پایان دهند و به جای پشتیبانی از حکومت، از مردم افغانستان پشتیبانی کنند.

آقای خان، عضو شورای رهبری جمعیت اسلامی گفته است: می خواهم که جامعه جهانی از حمایت از نظامی که در نهایت ناتوانی و ضعف قرار دارد، از حکومت ناتوان وحدت ملی دست بکشند و در کنار مردم افغانستان قرار داشته باشند و مناسب است آنان حمایت از مردم افغانستان داشته باشند. نظامی که در نهایت در حالی ناتوانی نظامی که مشروعیت خود را از دست داده است و نظامی که حمایت مردم را از دست داده است… چه خوب است که جامعه جهانی به ویژه آمریکا به جای حکومت در کنار مردم افغانستان باشند.

به باور اسماعیل خان، برکناری چهره‌ها از مقام‌های شان بر اوضاع کشور اثر مطلوبی نخواهد داشت اما برای پایان دادن به کار حکومت وحدت ملی دو گزینه پیشنهاد می کند، یا انتخابات زود هنگام برگزارشود و یامجلس بزرگان برگزار گردد.

این عضو شورا می افزاید: یا از طریق مجلس بزرگان و یا هم از طریق انتخابات زود هنگام امیداوریم که از این وضعیت نجات پیدا کنیم تا باشد که از این نابه سامانی های بسیار بدی که مردم در مورد آن نگرانی دارند نجات پیدا کنیم.

وی همچنان خواهان عملی شدن خواسته های جمعیت اسلامی از حکومت است و هشدار می دهد که اگر سران حکومت به این خواست ها عمل نکنند، این بی پروایی پیامدهای بدی خواهد داشت.

درباره ادمین

همچنان می توانید مطالعه کنید

داکتر کاخ سفید: حال ترامپ خیلی خوب است

روسای جمهور آمریکا به طور معمول سالانه یک سری آزمایشات پزشکی انجام می‌دهند. داکتر رونی ...

پاسخ دهید