اخبار کوتاه
خانه / افغانستان / دستور اشرف غنی به دادستانی کل در مورد راهنمای قوم‌گرایانه

دستور اشرف غنی به دادستانی کل در مورد راهنمای قوم‌گرایانه

ریییس جمهوری افغانستان محتوای سندی موسوم به راهنمای قوم‌گرایانه که از یکی از مهمترین بخش‌های نهاد ریاست جمهوری درز کرده را تاثرآور خوانده و به دادستانی کل این کشور دستور داده است تا در مورد آن تحقیق کند.

در خبرنامه ارگ ریاست جمهوری آمده است: رییس جمهوری غنی به دادستانی کل کشور هدایت داده است تا در این خصوص تحقیقات همه جانبه انجام داده و در تشخیص عامل و یا عاملین این رفتار زشت اقدام نموده و در روشنی احکام قانون اساسی و سایر قوانین نافذ کشور با آنان برخورد کند.

این سند غیررسمی تحت عنوان “کارهایی که باید انجام شود”، حاوی رهنمودهایی است مبنی بر اینکه چگونه می‌شود کارمندان بیشتری از قوم پشتون را در بخش‌های مختلف و افراد مورد اعتماد را در بخش‌های کلیدی اداره امور ریاست جمهوری جابجا کرد.

این سند که امضا و مهری ندارد، به صورت راهنمایی تهیه و از طریق یک گروه تلگرامی، از حساب ثواب‌الدین مخکش، کارمند بست اول اداره امور ریاست جمهوری با حدود ۱۸۳ کارمند ظاهرا میان‌رتبه این اداره در میان گذاشته شده و در چند روز گذشته نسخه‌ای از آن به رسانه‌ها درز کرد.

در خبرنامه ارگ ریاست جمهوری همچنین آمده است که آقای غنی رفتار، فکر و عملکرد تبعیض آمیز در تمامی بخش‌ها به ویژه در داخل دستگاه دولتی را شدیدا محکوم کرده و به هیچ فردی یا نهادی اجازه نمی‌دهد که وحدت ملی مردم افغانستان را خدشه‌دار کند.

درباره ادمین

همچنان می توانید مطالعه کنید

داکتر کاخ سفید: حال ترامپ خیلی خوب است

روسای جمهور آمریکا به طور معمول سالانه یک سری آزمایشات پزشکی انجام می‌دهند. داکتر رونی ...

پاسخ دهید