اخبار کوتاه
خانه / ویژه / پرتاب کننده کفش، در امنیت ملی بسر می برد

پرتاب کننده کفش، در امنیت ملی بسر می برد

منابع محلی در غرب افغانستان گفته‎اند که فردی در جریان نماز جمعه در هرات به سوی گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی لنگه کفش پرتاب کرده و نماز جمعه مختل شده است.

آقای حکمتیار در نماز جمعه در مسجد جامع هرات حضور داشت و در وقت خواندن خطبه، یکی از نمازگزاران به سوی او کفش پرتاب کرد.

گفته شده است که پرتاب کننده کفش به سوی گلبدین حکمتیار، سید عبدالواحد از شهروندان اصیل هرات است که پدرش قبلا از فرماندهان حزب اسلامی بوده است. وی پس از انجام این کار، توسط محافظان حکمتیار با قنداق تفنگ و لگد، شدیدا مجروح گردیده و هم اکنون در امنیت ملی به سر می برد.

این جوان فرزند سید عبدالجلیل دادشانی است که پدرش بعد از اینکه در گذشته توسط حکمتیار در چندین مورد مجازات شده است، هم اکنون در بستر بیماری در خانه است. همین موضوع سبب گردیده است که این فرد درصدد انتقام گیری برآید.

او گفته است که در هیچ گروه سیاسی مخالف آقای حکمتیار نیستم و فقط خواستم جواب مجازات پدرم را که توسط شما و همکارانتان دیده و اکنون در بستر بیماری است، داده باشم.

مقام­های دولتی و مسوولان دفتر حزب اسلامی در ولایت هرات تاکنون اظهار نظری نکرده اند اما براساس گفته شاهدان عینی، پرتاب کننده کفش هنوز در دست نیروهای امنیت ملی می باشد.

شاهدان عینی گفته‎اند که پس از پرتاب کفش، صف نماز به هم خورد و بسیاری‎ها به گمان این که مهاجم انتحاری وارد نمازگزاران شده، محل را ترک کردند.

همچنان گفته شده است که پس از پرتاب کفش به سوی آقای حکمتیار، برای پنج دقیقه جریان برگزاری نماز مختل و سپس اقامه شد.

درباره ادمین

همچنان می توانید مطالعه کنید

داکتر کاخ سفید: حال ترامپ خیلی خوب است

روسای جمهور آمریکا به طور معمول سالانه یک سری آزمایشات پزشکی انجام می‌دهند. داکتر رونی ...

پاسخ دهید