اخبار کوتاه
خانه / افغانستان / رییس جمهور: من امروز نمازگزار مسجد امام زمان هستم

رییس جمهور: من امروز نمازگزار مسجد امام زمان هستم

محمد اشرف غنی، رییس‌جمهوری افغانستان برای شرکت در مراسم روز عاشورا به مسجد امام زمان در شمال کابل رفت، محلی که یک ماه قبل هدف حمله انتحاری قرار گرفت و جان دست‌کم ۲۸ نمازگزار را گرفت.

آقای غنی امروز یکشنبه در این مراسم به حاضران گفت: من امروز یک نمازگزار مسجد امام زمان هستم … دشمنان ما باید بفهمند که در بین ‌ما تفرقه آورده نمی‌توانند. ما یک صف هستیم، یک ملت هستیم، به دین واحد عقیده داریم و هر مذهب ما موجب افتخار ماست و مسوولیت نگهداری‌اش مسولیت هر افغانستانی و هر مسلمانی است.

رییس جمهور در سخنرانی خود همچنان اظهار داشت که پیروی مردم افغانستان از خانواده پیامبر اسلام و یاران نامدارش می‌طلبد که در این شرایط حساس کشور همه یکدل و یک زبان در کنار نیروهای دفاعی و امنیتی خود قرار داشته باشند و برای تحقق رویاهای نیاکان خود در جهت رسیدن به جامعه‌ای امن، مرفه و مترقی، مبتنی بر ارزش‌های اسلامی، همه یکجا تلاش کنند.

وی افغانستان را نمونه خوبی از همزیستی مذاهب اسلامی دانست و گفت که با توجه به تلاش‌های مکرر دشمنان افغانستان هیچ رخنه‌ای میان مردم آن به وجود نیامده است.

آقای غنی، رییس جمهور کشور بیان کرد که عناصر افراطی و فرصت‌طلب که در پی دامن زدن به احساسات تنش آلود میان پیروان مذاهب هستند، جایی در میان مردم افغانستان ندارند.

آقای غنی تاکید کرد که وفاداری به آرمان‌های رهبران معنوی از مردم افغانستان می‌طلبد که صفوف خود را منسجم‌تر، دست‌ها را محکم‌تر و دل‌ها را عمیق تر از همیشه به‌هم پیوند بدهند. ایستادن مردم در برابر توطئه‌ها و پرده برداشتن از نیت‌های شوم و تفرقه افگنانه، بخشی از همان اصلاحی است که امام حسین و سایر بزرگان در نظر داشته‌اند.

درباره ادمین

همچنان می توانید مطالعه کنید

داکتر کاخ سفید: حال ترامپ خیلی خوب است

روسای جمهور آمریکا به طور معمول سالانه یک سری آزمایشات پزشکی انجام می‌دهند. داکتر رونی ...

پاسخ دهید