اخبار کوتاه
خانه / اقتصادی / گشایش اتاق تجارت و صنایع زنان در افغانستان

گشایش اتاق تجارت و صنایع زنان در افغانستان

اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان با مشارکت ۸۰۰ زن تاجر و کارخانه‎دار به منظور توسعه تجارت خارجی زنان افغانستانی در کابل گشایش یافت.

این اتاق با حضور رولا غنی، بانوی اول و صدها زن دست اندرکار تجارت و صنایع روز دوشنبه به کار خود آغاز کرد.

مسولان این اتاق گفته‌اند که انتظار دارند این نهاد در بازاریابی، آموزش و بهبود کیفیت محصولات تولیدی کارخانه‌های مربوط به زنان کمک کند.

این بخش در کنار اتاق تجارت و صنایع افغانستان گشایش یافته است.

منیژه وافق، رییس اتاق تجارت و صنایع زنان افغانستان بیان کرد که دلایل گوناگونی وجود دارد که زنان اتاق جداگانه‌ای داشته باشند.

اخانم وافق افزود: البته خانم‌ها عضویت اتاق تجارت و صنایع افغانستان را داشتند، اما متاسفانه در سطح رهبری آن نبودند و به مشکلات آنها رسیدگی نمی‌شد.

رییس این بهش، همچنان بیان کرد: زنان مشکلات متاوت‌تری دارند. به این خاطر ما ضرورت داشتیم که بتوانیم به نیازهای مشخص خانم‌ها رسیدگی کنیم، از آنها نمایندگی کنیم و خودمان در روند اقتصادی سهیم باشیم و خود ما آن را رهبری کنیم.

رولا غنی، بانوی اول افغانستان در افتتاحیه اتاق تجارت و صنایع افزود که اگرچه زنان در افغانستان به طور کلی با چالش‌های زیادی مواجه هستند ولی به تدریج آنها در موقعیت بهتری قرار خواهند گرفت.

محمداشرف غنی، رییس جمهوری در ویدیویی که این مراسم فرستاده بود، حمایت خود از زنان بازرگان و خانه‌دار را اعلام کرد و گفت که گشایش این اتاق زنان را در راستای اشتغال‌زایی، سرمایه‌گذاری و خودکفایی کمک کند.

قدیر بهمن، رییس اتاق تجارت بین‌المللی افغانستان گفت که اتاق تجارت و صنایع زنان عضویت نهادهای بین‌المللی فعال در عرصه بازرگانی و صنایع، از جمله اتاق تجارت بین‌المللی و فدراسیون جهانی اتاق‌های تجارت را هم به دست خواهد آورد.

درباره ادمین

همچنان می توانید مطالعه کنید

داکتر کاخ سفید: حال ترامپ خیلی خوب است

روسای جمهور آمریکا به طور معمول سالانه یک سری آزمایشات پزشکی انجام می‌دهند. داکتر رونی ...

پاسخ دهید