اخبار کوتاه
خانه / ویژه / باید طی ۱۵ روز، بخش خدمات رسانی پست مشکلات مردم را رفع نماید

باید طی ۱۵ روز، بخش خدمات رسانی پست مشکلات مردم را رفع نماید

بنا بر شکایات مردم به شورای ولایتی هرات، میراحمد احمدی مدیر پاسپورت، سرپرست ریاست مخابرات با سرپرست مدیریت پست مخابرات به شورای ولایتی خواسته شدند.

ابتدا از جانب حاجی توریالی طاهری ضمن خوش آمدید، نسبت به عدم ارایه خدمات رسانی در قسمت توزیع پاسپورت انتقاد نموده و گفته شد: در حالیکه از مردم در بدل هر پاسپورت مبلغ ۵۰۰ افغانی اخذ می نمایید، بر عکس تا زمان توزیع پاسپورت برای مردم بیشتر از یک ماه سپری می گردد و بعضا پاسپورت های شان مفقود می شود.

همچنان نوراحمد حیدری افزود که مدیریت پاسپورت و مخابرات برنامه منظمی برای اجرایی شدن این جریان ندارد.

متعاقبا حاجی غلام حبیب هاشمی نیز علاوه نمود که مدیریت پاسپورت و مخابرات مکانیزم درست و اطلاع دهی در مورد مبلغ ۵۰۰ افغانی جهت ارایه خدمات برای مردم داشته باشد که مورد قناعت شان قرار بگیرد.

در ادامه، سکینه حسینی منشی شورا افزود که مدیریت پاسپورت باید در روند تنظیم ارسال عرایض پاسپورت مردم از طریق پست ریاست مخابرات پلان منظمی داشته باشد.

همچنان آقای کبرزانی نیز علاوه نمود که خدمات در مقابل اخذ مبلغ ۵۰۰ افغانی ضعیف بوده، می بایست پاسپورت برای متقاضیان به درب منزل شان تحویل داده شود.

سرپرست ریاست مخابرات افزود: متاسفانه رییس و مدیران مسلکی این اداره اکثرا یا فوت یا به تقاعد سوق گردیده اند، بنأ مشکلات ما با نیروهای مسلکی زیاد می باشد.

در ادامه سرپرست پست ریاست مخابرات گفت: ما همه روزه غیر از روزهای جمعه پست داریم که به مدت یک روز به کابل می رسد.

متعاقبا میراحمد احمدی مدیر پاسپورت گفت: در طی دو ربع که من بعنوان مدیر پاسپورت تقرر حاصل نمودم، مبلغ ۱۵۰ میلیون افغانی از طریق خدمات توزیع پاسپورت به عاید دولت تحویل نمودم، علاوتاً ۷۰۰ تن متقاضی پاسپورت که از زمان مدیر قبلی پاسپورت عرایض شان مفقود گردیده بود، با تلاش و جدیدیت توانستم ۳۰۰ عرایض را به متقاضیان پاسپورت بدهم. از ۴۰۰ تن باقی مانده، ۱۶۰ تن دیگر عرایض شان را نیز طی مراحل نمودم و در جستجوی دریافت عرایض باقی مانده نیز تلاش دارم.

به گفته وی، همچنان در مورد اشخاصی که عرایض پاسپورت شان بعد از تحویلی پول مفقود گردبده است، تلاش نموده ام تا آنها پاسپورتشان را دریافت نمایند. مشکل ما در پست است زیرا روزانه ۵۰۰ تا ۶۰۰ قطعه پاسپورت از طریق این مدیریت بایمیتریک می گردد.

در اخیر الحاج کامران علیزایی رییس شورای ولایتی هرات ضمن اینکه از کارکرد مدیر پاسپورت اظهار قدردانی نموده، به اتفاق همه اعضای شورا چنین فیصله نمود که در طی مدت ۱۵ روز، بخش خدمات رسانی پست ریاست مخابرات مشکل مردم را باید با قاطعیت رفع نماید.

درباره ادمین

همچنان می توانید مطالعه کنید

داکتر کاخ سفید: حال ترامپ خیلی خوب است

روسای جمهور آمریکا به طور معمول سالانه یک سری آزمایشات پزشکی انجام می‌دهند. داکتر رونی ...

پاسخ دهید