اخبار کوتاه
خانه / ویژه / سطح مالیات به نسبت به عایدات در هرات بالا است

سطح مالیات به نسبت به عایدات در هرات بالا است

شمار کثیری از اصناف و کسبه کاران ولایت هرات در دیدار با رییس و برخی اعضای شورای ولایتی اعتراض شدیدشان را نسبت به بالا بودن سطح مالیات بر عایدات از اصناف هرات ابراز نمودند.

نمایندگان اصناف مذکور مدعی هستند که وزارت مالیه اخیرا قانون را در هرات مورد آزمایش و تطبیق قرار داده که در هیچ نقطه از کشور مورد اجرا قرار نگرفته است و بر اساس این قانون روزانه یک و نیم درصد مالیه از فروشات دکانداران اخذ می نمایند.

همچنان مستوفیت از هر شرکت ربع وار اظهار نامه می گیرد که هر گاه یک ربع را در سال بنابر مشکلات مالیات نپردازیم مورد جریمه قرار می گیریم که این دو مورد ضربه بزرگ اقتصادی به ما وارد می کند.

دکاندارن مذکور می گویند که از بابت پرداخت مالیه اعتراض شدیدشان را بارها با ریاست پیشه وران ولایت هرات در میان گذاشته اند ولی از سوی آن اداره تاکنون هیچ نوع توجهی به خواست دکانداران و اصناف هرات نشده است. آنها از شورای ولایتی خواستار رفع این معضل شدند.

حاجی کامران علیزایی رییس شورای ولایتی هرات ضمن بیان خیر مقدم به دکانداران و کسبه کاران مذکور آنها را بر صبر و شکیبایی فرا خواند و اطمینان سپرد که در دفاع از حقوق قانونی و خواست های بر حق مردم هرات، همچون گذشته سعی و تلاش خواهد نمود.

بعدا رییس شورا به خاطر وضاحت بیشتر به این ادعای معترضان نمایندگان مستوفیت ولایت هرات را به شورای ولایتی دعوت و خواهان وضاحت در این مورد شد.

ناهید ناجی، رییس مالیه دهندگان کوچک مستوفیت ولایت هرات در رابطه با موضوع صحبت نموده و گفت: پروسه تثبیت مالیه اصناف برای اولین بار دو سال قبل در کابل آغاز گردید و بعد این پروسه در ولایت بلخ نیز تطبیق گردید و در ولایت هرات این پروسه از هشت ماه قبل شروع شده است و هم اکنون در ۱۷ ولایت این پروسه تطبیق می گردد.

خانم ناجی افزود: دولت مالیات را بر اساس عواید شما اخذ می کند.

حاجی محمد مقصود امینی مدیر حوزه ششم مالیاتی نیز به تشریح بیشتر موضوع پرداخت و گفت: ماده های ۷۴ و ۷۵ قانون مالیات بر عایدات تعدیل گردیده و به تاریخ ۲۵/۱/۱۳۹۵ ثبت جریده و نافذ گردیده است و به اساس آن این پروسه در تمام ولایات باید تطبیق گردد.

در ادامه، دکانداران پرسش ها و پیشنهادهایی را مطرح ساختند که مورد غور و بررسی رییس شورای ولایتی و نمایندگان مستوفیت قرار گرفته و در اخیر رییس شورای ولایتی جلسه را جمع بندی نموده، گفت: هرگاه اصناف در مورد ادعایی که دارند مبنی بر اینکه پروسه فعلی صرف در ولایت هرات تطبیق می شود اسناد کتبی خود را بیاورند تا راه حل اساسی برای آن بیابیم و اگر در سایر ولایات نیز این قانون تطبیق می گردد.

وی اظهار داشت که ما از اصناف هرات خواهش می کنیم تا با مستوفیت همکاری نمایند.

آقای علیزایی افزود: شورای ولایتی به هیچ وجه جریمه از مردم را نمیپذیرد و هر گاه مردم در تحویل دهی مالیات خویش یک ربع غفلت می کنند باید مستوفیت برای شان تذکر دهد تا در موقع معین آن مالیات خویش را تحویل دهند و اگر در پرداخت مالیه تأخیر به میان می آید تقاضا می نماییم که وزارت مالیه و مستوفیت ولایت هرات در قسمت اخذ جریمه تجدید نظر نمایند.

درباره ادمین

همچنان می توانید مطالعه کنید

داکتر کاخ سفید: حال ترامپ خیلی خوب است

روسای جمهور آمریکا به طور معمول سالانه یک سری آزمایشات پزشکی انجام می‌دهند. داکتر رونی ...

پاسخ دهید